Modernizacja systemu monitoringu analogowego – kamery AHD

kamery ahd monitoring

Nowe technologie wykorzystywane są bardzo chętnie przez producentów systemów monitoringu wizyjnego. W końcu każdy z tych systemów ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort osób przebywających na terenie objętym obserwacją. Do niedawna proces modernizacji systemu wiązał się z całkowitą wymianą składających się na niego elementów. A to oczywiście generowało koszty i stwarzało pewne utrudnienia. Jednak pod koniec 2014 roku na rynku pojawiło się zupełnie nowe rozwiązanie, które od tego czasu staje się coraz popularniejsze wśród użytkowników. To kamery AHD (Analog High Definition).

W jaki sposób ułatwiają one zadanie osobom chcącym zmodernizować stary analogowy system monitoringu? Odpowiedź jest bardzo prosta, podobnie jak montaż omawianych kamer. Kamery AHD działają w oparciu o tradycyjne struktury okablowania. Przekaźniki oraz wyjścia CVBS wykorzystywane w analogowych systemach CCTV sprawiają, że nie trzeba wprowadzać rewolucyjnych zmian. Modernizacja staje się w ten sposób niedroga, a różnica w użytkowaniu jest bardzo wyraźna.kamery ahd

Co różni Analog High Definition od znanych już dobrze systemów analogowych monitoringu wizyjnego? Przede wszystkim brak zakłóceń i opóźnień w przekazywanym obrazie. Jego jakość jest bardzo wysoka, można ją porównać z jakością obrazu z kamer IP. Dodatkowo jest on niezwykle wierny rzeczywistości, a przekazywany jest w czasie rzeczywistym. Dzięki bardzo precyzyjnej rejestracji każdej sceny, możliwa staje się dokładna identyfikacja osób oraz obiektów.

Podczas planowania modernizacji systemu monitoringu bierzemy jednak pod uwagę nie tylko szybkość i poziom trudności instalacji, ale również koszta. Nowoczesne technologie często kojarzą nam się z dużymi wydatkami. W przypadku kamer AHD możemy być jednak spokojni. Cena tych rozwiązań nie jest wcale wyższa od ceny instalacji systemów analogowych. Stosunek ceny do jakości z pewnością pozytywnie zaskoczy każdego użytkownika.

Warto śledzić nowości pojawiające się na rynku systemów monitorujących. Ulepszenia często nie wymagają wysokich nakładów finansowych, a znacznie podnoszą komfort i poziom bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *