Kamery IP do mieszkania

Kamery IP do mieszkania

Bezpieczeństwo zacisza domowego to niezwykle ważna kwestia dla każdego z nas. By wszyscy domownicy czuli się pewnie i komfortowo przez całą dobę, warto pomyśleć o nowoczesnym systemie monitorującym. Monitoring wizyjny staje się coraz bardziej popularny. Instaluje się go nie tylko na terenie firm, obiektów publicznych, sklepów, dużych posesji prywatnych, ale także coraz częściej w mieszkaniach. Kamery IP zastępują popularne do niedawna systemy alarmowe. To oczywiste – alarm jedynie informuje nas o niebezpiecznej sytuacji, np. włamaniu. Nie poznamy jednak dzięki niemu szczegółów dotyczących zdarzenia. Oko kamery zarejestruje natomiast wszystko bardzo dokładnie. Nagranie umożliwi identyfikację osób i prześledzenie kolejności zdarzeń.

Jakie kamery IP zainstalować we własnym mieszkaniu, by w pełni cieszyć się spokojem?

Jak przygotować się do zakupów i instalacji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi, które pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania.
Kamera IP w domu
Po pierwsze ważny jest plan monitoringu mieszkania. Musimy zastanowić się ilu kamer potrzebujemy, gdzie je zainstalujemy, jaki rodzaj kamer jest nam potrzebny. Ponieważ każde mieszkanie stwarza inne potrzeby i możliwości, nie znajdziemy jednego uniwersalnego rozwiązania. Przy planowaniu przyda nam się rzut wszystkich pomieszczeń. Urządzenia instalujemy w strategicznych miejscach – przy drzwiach wejściowych, w pomieszczeniu, w którym przechowujemy cenne rzeczy, w pokoju dziecięcym, itp.

Jeśli chodzi o rodzaje kamer, do monitoringu mieszkań polecane są niewielkie kamery IP – przewodowe i bezprzewodowe. Dostęp do kamery przemysłowej, czyli nawiązanie połączenia oraz podgląd obrazu, możliwy jest tylko poprzez nadany jej adres IP. Osoby postronne nie mogą więc ani przeglądać, ani usuwać nagrań, a także zmieniać ustawień urządzenia. Dzięki nowym technologiom uzyskany obraz charakteryzuje się doskonałą jakością. Popularne stały się modele o rozdzielczości 1,3 Mpx (obraz 1280×1024 pikseli przy 15 kl./s). Warto też zwrócić uwagę na rozmiar przetwornika (polecamy 1/3”) oraz rodzaj obiektywu. Najlepszym rozwiązaniem są obiektywy ze zmienną ogniskową (są to np. Auto Iris 3.5 – 8 mm i Auto Iris 2.8 – 12 mm). Co ważne – nie musimy wcale inwestować w drogie systemy monitoringu, niezawodny model można kupić w bardzo przystępnej cenie. Bardzo ciekawą ofertę kamer IP, możemy znaleźć w sklepie CTR PARTNER: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-kamery-ip/index.html

Kolejna kwestia to wybór systemu rejestracji. Jej rodzaj zależy m.in. od ilości zainstalowanych kamer. Do rejestracji obrazu można wykorzystać oprogramowanie na PC lub rejestrator cyfrowy NVR. Rejestrator umożliwia nagrywanie obrazu i jego podgląd na monitorze LCD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *