Kontrola dostępu – jak z niej korzystać

kontrola-dostępu

Firmy, które są zainteresowane tym, aby w swojej siedzibie wykonać montaż kontroli dostępu, często pytają o to, jak później taki system jest obsługiwany. Przedstawiamy kilka metod, które mogą być stosowane w państwa systemie kontroli dostępu.

 

Wejście na kod – to chyba najwygodniejsze i najpraktyczniejsze rozwiązanie. Przy bramce wejściowej umieszczona zostaje klawiatura numeryczna.  Aby móc przez taką bramkę przejść, należy na niej wpisać swój kod. Zaletą tej metody jest to, że nie wymaga ona stosowania dodatkowych kart, które w przypadku zagubienia, musiałyby być ponownie wystawiane, a stare blokowane.

 

Wejście na kartę – w niektórych firmach pracownicy posiadają swoje przepustki. To rozwiązanie można połączyć z przypisaniem przepustki do danej bramki. Aby wejść na swój sektor, pracownik musi zeskanować przepustkę. Tak jak wcześniej wspomniano, wadą jest ryzyko zagubienia przepustek, co niestety generuje dodatkowe koszta obsługi systemu.

 

Wejście na odcisk palca – zdaje się że najbezpieczniejsza na rynku forma kontroli dostępu. Aby dostać się do środka, pracownik będzie musiał zeskanować linie papilarne. Wadę tego rozwiązania jest koszt oraz czasochłonność konfiguracji. Każdy z pracowników musi mieć bowiem zeskanowany odcisk palca, a następnie ten powinien zostać wprowadzony do bazy danych. Podsumowując:  montaż kontroli dostępu  nie jest skomplikowany, ale trzeba się liczyć z nieco większymi nakładami czasu, na pierwsze uruchomienie systemu. Zaletą jest to, że pracownicy nie muszą pamiętać kodów i nosić kart, dlatego trudno się dostać do obiektu osobom nieupoważnionym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *