Montaż kamer przemysłowych na terenie szkoły

Montaż kamer przemysłowych na terenie szkoły

O bezpieczeństwo na terenie szkoły i innych placówek edukacyjnych należy dbać w szczególny sposób. Do groźnych sytuacji i zdarzeń należą między innymi: wtargnięcie na teren szkoły osób do tego nieupoważnionych, stanowiących zagrożenie dla uczniów (np. dilerów narkotyków oraz rabusiów); wszelkie akty wandalizmu oraz przemocy, również ze strony rówieśników – zastraszanie kolegów z niższych klas, pobicia; kradzieże w szatniach.

System monitoringu wizyjnego jest w tym przypadku doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych form zapewnienia ochrony oraz prewencji.

Odpowiednie rozmieszczenie kamer na terenie budynku to pierwsza i najważniejsza kwestia. Z pewnością konieczne jest monitorowanie wejścia głównego. Oko kamery musi rejestrować wszystkie osoby wchodzące i wychodzące ze szkoły. Należy wybrać model, który umożliwi rejestrację detali, tak by w razie potrzeby na podstawie nagrania można było dokonać identyfikacji osób (rozpoznanie twarzy). Zalecane są modele kolorowe. Kamery powinny znaleźć się także przy wszystkich wyjściach awaryjnych. Urządzenia monitoringu wizyjnego należy zainstalować również na szkolnych korytarzach oraz w szatniach, a także w sali gimnastycznej.

By żadna z kamer nie została uszkodzona (celowo lub nieumyślnie, np. podczas lekcji wychowania fizycznego na sali gimnastycznej), należy wybierać tzw. modele wandaloodporne. Ich obudowa jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dla większej pewności kamery powinno się montować na wysokości, która uniemożliwi dostęp do nich.

W miejscach, w których nie ma gniazdka elektrycznego, do montażu kamery można wykorzystać adaptery zasilające.

Więcej na temat montażu kamer przemysłowych można przeczytać tutaj: http://www.ctr.pl/instalacje/instalacja-kamer-przemyslowych.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *